Centrum Badawczo Rozwojowe w Fabryce Łożysk Tocznych – Krasnik S.A.

Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. we współpracy z  firmą Tri-Ring International Poland Sp. z o. o rozpoczęła inwestycję mającą na celu utworzenie centrum badawczo rozwojowego skupiającego się na poprawie technologii produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko naturalne.

Do głównych celów projektu należą m.in.:

  • opracowywanie nowych, znacząco ulepszonych i innowacyjnych konstrukcji łożysk tocznych na zlecenia nowych klientów na rynek krajowy jak i skierowanych do odbiorców zagranicznych (innowacja produktowa),
  • wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie znacząco ulepszonych metod produkcji prowadzących do optymalizacji kosztów produkcyjnych (innowacja procesowa),
  • dokonywanie ulepszeń, implementacja korekt parametrów w konstrukcjach łożysk tocznych pracujących w specjalnych węzłach łożyskowych,
  • zmniejszenie emisji CO2 w następstwie zmniejszonych oporów toczenia,
  • ugruntowanie pozycji rynkowej

Koszt realizacji projektu wynosi ponad 27 000 000 zł, jego realizacja została dofinansowana ze środków pochodzących z Funduszy Europejskich w wysokości ponad 8,2 mln złotych.

Wprowadzane innowacje w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy parametrów oferowanych produktów. Innowacje wdrażane równolegle na wszystkich etapach produkcji pozwolą w przyszłości na optymalizację wykorzystania zasobów, którymi dysponuje firma przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.

Rozwój technologiczny parku maszynowego Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A.

Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. zrealizowała kolejny etap inwestycji z zakresu modernizacji parku maszynowego i usprawnienia technologii produkcji.

Od niedawna fabryka ma możliwość korzystania z nowoczesnych maszyn służących do obróbki szlifierskiej bieżni i otworów umożliwiających produkcję elementów najwyższej jakości. Dzięki implementacji nowych maszyn SIW 3 i SIW 4, proces produkcji pierścieni łożyskowych uległ skróceniu przy jednoczesnej poprawie jakości.


img_2

Jednocześnie, pracownicy Zakładu Remontów i Modernizacji mają od niedawna szansę pracy na najnowocześniejszym w swojej klasie 5-osiowym centrum frezarskim marki Kiheung.

Do głównych zalet maszyny należą m.in. możliwość obróbki elementów o gabarytach dochodzących do 4 m długości i wadze do 7 ton.

Obecność tak zaawansowanego rozwiązania to duży krok w kierunku optymalizacji procesów technologicznych prowadzonych w Zakładzie Remontów i Modernizacji.

img_3

Akademia Tri-Ring

Akademia Tri-Ring

 

Akademia Tri-Ring to 6-miesięczny projekt edukacyjny, połączony z praktyką w nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Chinach, sponsorowany przez naszą firmę. Celem Akademii jest wyszkolenie przyszłych inżynierów techniczno-handlowych do naszego biura handlowego w Warszawie. Akademię Tri-Ring kierujemy do studentów i absolwentów uczelni technicznych, głównie wydziałów mechanicznych, którzy nie ukończyli jeszcze 27 roku życia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nadsyłania aplikacji dostępnych na naszej stronie internetowej oraz do śledzenia naszego fanpage.

FŁT – Kraśnik S.A. wspiera zespół WUT Racing

FŁT – Kraśnik S.A. wspiera zespół WUT Racing

Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A została partnerem studenckiego zespołu WUT Racing biorącego udział w serii zawodów Formuła Student.

Zespół tworzy grupa ambitnych studentów Politechniki Warszawskiej zainteresowanych motoryzacją. Bolid zbudowany przez studentów z roku na rok przechodzi kolejne modyfikacje mające na celu poprawę osiągów i dostosowanie do nowych zasad rywalizacji.

Zawodnicy WUT Racing Team podczas startów w zawodach na skalę międzynarodową będą promować znak handlowy PBF i Fabrykę Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. Mamy szczerą nadzieję iż nasza współpraca przyczyni się do sukcesów drużyny w nadchodzącym sezonie.

Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. Gepardem Biznesu 2015

Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. Gepardem Biznesu 2015

Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. zdobyła tytuł Geparda Biznesu 2015 podczas X edycji konkursu organizowanego przez Instytut Nowoczesnego Biznesu.

Tytuł Geparda Biznesu przyznawany jest firmom charakteryzujących się dynamicznym rozwojem przyczyniając się przy tym do rozwoju regionu i okolicznych przedsiębiorstw. Ideą przyświecającą organizatorom jest również integracja przedstawicieli powiązanych ze sobą gałęzi biznesu mająca na celu zwiększenie dynamiki ich rozwoju i pozyskanie nowych partnerów do współpracy. 

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

targikatowice2015

Tri-Ring International (Poland) Sp. z o.o. serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska FŁT – Kraśnik S.A. na Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego organizowanych w Katowicach w dniach od 8 do 11 września 2015.

Stoisko FŁT – Kraśnik S.A. znajdowało się będzie w sektorze B targów i oznaczone będzie numerem 30.

Targi MTPGEiH to największe w Polsce wydarzenie branży energetycznej, hutniczej i górniczej  z ponad 30-letnią tradycją. Odwiedzane są przez szeroką gamę gości i wystawców z ponad 19 krajów. Targom towarzyszą konferencje, prelekcje i sympozja zrzeszające ze sobą przedstawicieli firm wydobywczych, produkcyjnych jak i osoby związane z polską nauką.